Książka Williama B. Camerona pt. “O psie, który dał słowo”. Jaką historię przedstawia?

Czasami trafiamy na książki, które bywają wyjątkowe, chwytają nas za serce i wywołują łzy wzruszenia pomieszane z uśmiechem na twarzy. Książki, które wywołują w nas pełen wachlarz emocji i stają się dla nas niespotykane. Zajmują szczególne miejsce w naszych sercach i na zawsze pozostają w naszej pamięci. Do takich książek należy powieść Williama B. Camerona pt. “O psie, który dał słowo“. Nikt tak niesamowicie nie pisze o psach i ich roli w życiu człowieka.

Jakie emocje wywoła w nas ta lektura?

Ta książka jest niesamowita, wyjątkowa, cudowna, Moglibyśmy tak wymieniać bez końca. Uwielbiamy, wręcz przeciwnie, kochamy z całego serca twórczość W. Bruce’a Camerona. Jest on dla mnie magikiem, który zaklina rzeczywistość i rzuca urok na czytelnika, aby ten przeniósł się we wspaniały świat Baileya, psa, który przeżył całe mnóstwo wcieleń i za każdym razem odradza się, aby pomóc człowiekowi, szczeniakowi, z misją do spełnienia, tym razem jako Cooper opiekujący się niepełnosprawnym dzieckiem.

Przesłanie tej opowieści

Historia zawarta w książce pt. “O psie, który dał słowo” niesie ze sobą przesłanie, pokazuje nam niezwykłą siłę drzemiącą w rodzinie, a także daje nadzieję na pomyślne zakończenie. Jest to historia pełna ciepła, prawdziwej sympatii, przyjaźni, ale także bólu, cierpienia, samotności i opuszczenia. Ta mieszanka sprawia, że książkę poznaje się z ogromnym zaciekawieniem, a emocje jakie towarzyszą czytaniu sprawiają, że ta konkretna książka jest nie do przeskoczenia, a zakończenie pozostawia taką skazę, że trzeba nadrobić poprzednie części, aby wypełnić pustkę w sercu i na początek poznać ostatnie losy Bailey.

Jak zaczyna się ta historia?

Wysyłają Bailey z powrotem na ziemię, by tam odbyła się jego kolejna misja. Tym razem jednak Bailey nie pamięta poprzedniego życia. Odradza się jako szczeniak bez wspomnień z poprzednich odsłon serii. Jako Cooper, osobnik ten staje się psem wsparcia. Taka jest jego misja, czyli pomagać swojemu chłopcu. Jest to znów niesamowicie inteligentny, uwielbiający ludzi pies. Jest gotów zrobić wszystko, aby pomóc uszczęśliwić swoich ludzi. To kolejna książka pełna pięknych przesłań, wzruszających momentów, rodzinnych dramatów. A w tym wszystkim jest pies z misją zjednoczenia rodziny i połączenia wszystkich nici, które rozeszły się z czasem przez trudne wydarzenia życiowe. W tej książce życie psów i ludzi kręci się wokół siebie nawzajem.