Książka Williama B. Camerona pt. “O psie, który dał słowo”. Jaką historię przedstawia?

Powieść Williama B. Camerona pt. “O psie, który dał słowo” (https://www.taniaksiazka.pl/o-psie-ktory-dal-slowo-w-bruce-cameron-p-1487809.html) to ostatnia odsłona z tej niesamowitej serii. Tutaj Bailey musi zapomnieć o swoim poprzednim życiu, bo czeka go ważna misja. Jest to książka pełna psiej przyjaźni i miłości. Czworonożny przyjaciel pełen niespodzianek i niesamowitych przygód. Na Bailey czekają niepełnosprawny chłopiec i jego kumpel Grant. Bailey spotka również swoją piękną towarzyszkę Lakley. Psy mają wiele do zrobienia, ale czego nie zrobią dla twojej rodziny.

Co jest pociągającego w tej historii?

Książka przyciąga nas od pierwszych stron i nie możemy oderwać się z każdą kolejną. Fabuła jest niesamowita i pełna niespodzianek, nie zabraknie tu humoru i wzruszających momentów, które sprawią, że łzy napłyną do oczu. Ta książka nie jest przeznaczona tylko dla miłośników zwierząt, ale dla tych, którzy chcą spędzić czas na zabawie z uroczą historią. Postacie są przerysowane, jak również główny bohater Bailey jest niesamowicie inteligentnym i nadwrażliwym psem. Autor używa przyjemnego języka, aby przekazać poszczególne uczucia i zachowania bohaterów.

Jak ta książka wygląda na tle poprzednich?

Nie jest to książka dla wszelkich czytelników i jesteśmy pewni, że wielu uzna ją za infantylną, gdyż narracja prowadzona jest z punktu widzenia psa. Mimo to, jeśli komuś podobały się poprzednie tomy tego typu serii, to z pewnością sięgnie po nią i teraz po kolejną odsłonę tej uroczej historii. Jest to kontynuacja i choć niektóre wątki mogą być niezrozumiałe dla nowych czytelników, to myślimy, że w każdych okolicznościach każdy fan czworonogów odnajdzie się zaabsorbowany sporą częścią fabuły. Książka “O psie, który dał słowo” to kolejna zabawna historia dla nastolatków, młodzieży i dorosłych. Niektóre fragmenty potrafią złamać serce właścicieli.

Co ukazuje ta powieść?

Nie ma bardziej bezinteresownej miłości niż ta, która płynie z serca zwierzęcia, a tego typu książka doskonale to ilustruje. Akcja rozgrywa się ponownie w czasie:

  • losy bohaterów są przejmujące,
  • fabuła spójna,
  • nie jest to tylko urocza opowieść tylko poruszająca.

Zakończenie tej serii nas zaskoczy, czegoś takiego w ogóle się nie spodziewaliśmy. Może jest to dość oklepane, ale nie da się zaprzeczyć, że ostatnie strony poruszają do głębi. Ta książka jest zabawna, plaster serca dla wielu, którzy stoją w obliczu utraty swojego futrzanego przyjaciela. Jest to także całkiem dobra podstawa do wspólnej rozmowy o śmierci dorosłych z dziećmi na ten temat.